Mis on Promoty ja kuidas see töötab?

Sotsiaalmeedia mängib meie ostukäitumises üha olulisemat rolli: 70-80% inimestest otsib enne ostuotsuse tegemist lisainfot sotsiaalmeediast ja 92% eelistab sõprade soovitusi reklaamile. Seetõttu me Promoty lõimegi.

Näiteks kui sa tahad, et 100 ägedat naist vanuses 20-25 sinu tootest pilti teeks ja seda Instagramis jagaks, ei pea sa hakkama neile ükshaaval kirjutama, tingimusi kokku leppima, hindade üle vaidlema ja eraisikutele ülekandeid tegema – läbi Promoty saad seda kõike teha paari klikiga.

Lühidalt käib see nii:

📜 Bränd koostab kampaania briifi;
💌 Huvitatud sisuloojad kandideerivad kampaaniasse;
👉🏼 Bränd valib välja need sisuloojad, kellega koostööd tahab teha;
📸 Väljavalitud sisuloojad laadivad sisu Promotysse üles;
🖤 Bränd valib välja parimad, kes sisu oma Instagrami postitavad;
📈 Bränd näeb kampaania täielikku statistikat Promotys.

Ikka on natuke segane, eks? Vaatame lähemalt, kuidas see turundaja jaoks töötab!

1. Loo bränd, vajutades ➕ märgile

Esimese asjana tuleb luua uus bränd, vajutades suurele ➕ märgile. Seejärel saab lisada brändi logo, kodulehekülje ja lühikese kirjelduse. See annab sisuloojatele aimu, millega on tegemist, ning aitab otsustada, kas nad tahavad brändiga koostööd teha.

Seejärel vali bränd, millele soovid kampaania luua, ning klikka Create Campaign nupule, et luua uus kampaania.

2. Loo kampaania

Klikates Create Campaign nupule, avaneb sulle esmalt valik luua kas raha- või tootekampaania. Siin on valik lihtne: kui soovid saata sisuloojale proovimiseks toote(d), vali tootekampaania. Kui soovid sisuloojatele pakkuda vaid rahalist tasu, vali rahakampaania.

Toodete alla kuuluvad ka teenused, kinkekaardid ning muu mitterahaline tasu. Hiljem kampaania seadistamise käigus saad  valida, kas soovid lisaks toodetele sisuloojatele ka rahalist tasu pakkuda. Kui tegemist on madalama hinnaklassi tootega, soovitame seda teha, et ka kõrgema hinna ja parema statistikaga sisuloojad sooviks kampaanias osaleda.

Seejärel saad valida, kas lood avaliku või privaatse kampaania. Avaliku kampaania puhul kandideerivad sisuloojad ise brändi kampaaniasse ning brändi esindaja ei ole kohustatud sisu ära ostma.  Privaatse kampaania puhul saad kampaaniapakkumise saata ainult nendele sisuloojatele, kellega varem Promotys koostööd oled teinud. Seega kui teed Promotys esimest kampaaniat, tuleks valida avalik kampaaniatüüp. 

 3. Lisa kampaania briif ning ootused sisuloojatele

Kampaania loomisel sisestab bränd kampaania pealkirja, lühikese kirjelduse (ülevaade brändist ja kampaania taustast) ning tellitava sisu kirjelduse.

► Kampaania nimi (name): kampaania nimetus, mida sisuloojad kampaaniate loetelus näevad.

► Kampaania kirjeldus (description): ülevaade brändist, kampaania taustast ning eesmärkidest.

 Postituste sisu (caption): kirjelda ühe lausega, millist fotot või postitust sa ootad, ning lisa teemaviited (hashtags), mida postitus peaks sisaldama. Mida vähem neid on, seda parem 🙂 Teemaviide #ad lisandub automaatselt, kuna reklaami märgistamine sotsiaalmeedias on rekaamiseaduse järgi kohustuslik (loe lähemalt siit).

► Juhised (guidelines): pane sisuloojatele kirja ✔️DO’s and ❌DON’Ts ehk täpsemad juhised influencerile. Siin saad täpsustada, mis peaks pildil olema, millistes värvides peaks fotod olema jne.

► Kampaania aeg (duration): siin saad märkida, millal kampaania algab ehk millal sisuloojad saavad postitusi tegema hakata, ning millal kampaania lõpeb. Lisaks saad valida kandideerimise tähtaja (applications close on) – soovitame selle seada vähemalt nädal enne kampaania ametlikku lõppu. Siin saad määrata ka kohustusliku aja, mil postitus peab sisulooja feed’is avalik olema. Automaatselt on see 3 päeva, maksimaalselt 30 päeva.

► Eelarve (budget): see on eelkõige orientiiriks endale – tegelikult sinna sisestatud summa finantsilisi kohustusi kaasa ei too ning bränd maksab endiselt ainult selle sisu eest, mis talle meeldib ja mille ta ära ostab.

4. Lisa tooted ja teenused 🎁 (ainult tootekampaania puhul)

Kui valisid kampaania loomisel tootekampaania kampaaniatüübi, saad järgmisena sisestada toodete ja transpordi info.

► Toode (product): Siin saad sisestada võimalikud tooted ja teenused, mida kampaanias osalev sisulooja tasuks võib saada. Hea oleks siia sisestada nii kõrgema kui madalama hinnaklassi tooteid: sel juhul saab Promoty süsteem pakkuda kõrgema hinnaga sisuloojatele kõrgema hinnaga tooteid ning madalama hinnaga sisuloojatele madalama hinnaga tooteid.

Lisaks saad valida, kas sisulooja saab tasuks ainult toote (product only) või toote ja rahalise tasu (product and compensation). Kui tegemist on madalama hinnaklassi tootega, soovitame valida rahalise tasuga variandid, et ka kõrgema hinna ja parema statistikaga sisuloojad oleks valmis kampaanias osalema. Teisalt on ainult toodetes tasumine hea võimalus leida üles oma toote tõelised fännid, seega miks mitte proovida!

Hinnastamise osas väjendub erinevus selles, et kui rahalist tasu sisaldavas kampaanias on Promoty vahendustasu arvestatud sisulooja hinna sisse (ehk lisatasusid ei rakendu), siis ainult tootepõhiste kampaaniate puhul tasub bränd iga välja valitud postituse pealt Promoty vahendustasu 10€+km

Kohaletoimetamine (shipping): kui kampaania nõuab toodete kohaletoimetamist sisuloojatele, tuleb aktiveerida shipping 🚚 ikoon. See tähendab, et kampaanias aksepteeritud sisuloojad peavad sisestama sobiva pakiautomaadi asukoha ning Promoty kogub kogu kohaletoimetamise info brändi jaoks ise kokku. Kui sul on leping ühega Eesti pakiautomaaditeenuse pakkujatest (Omniva või Smartpost), saad ka selle ära märkida. 

5. Määra kriteeriumid, milliseid sisuloojaid soovid kaasata

Sisuloojaid saab filtreerida:

1. Demograafiliste näitajate põhjal (demographics): vanus, sugu ning asukoht (linnad).
2. Instagrami näitajate põhjal (social stats): jälgijate arv, kaasatuse määr, keskmine like’ide arv ning hind.
3. Huvide põhjal (interests), kus pakkumist näevad ainult need sisuloojad, kes on antud märksõna oma huviks valinud. Kui huvide järgi sihtimine pole relevantne, soovitame valida ignore interests.

Pakkumine saadetakse ainult nendele sisuloojatele, kes vastavad kõikidele määratud kriteeriumitele – sealsamas filtrite all näed ka arvu, mitu Promoty sisuloojat sinu seatud kriteeriumitele vastab. Promoty tiimi poolt soovitame kriteeriumeid mitte liiga kitsaks seada – mõistlik on saata pakkumine pigem suuremale arvule sisuloojatele, et leida üles oma toote või teenuse kõige-kõige suuremad fännid. 

 

Kui kõik on valmis, vajuta rohelist Ready! nuppu. Järgmisel lehel saad kampaania detailid veelkord üle kontrollida ning Start Campaign nupu abil kinnitada. Seejärel vaatab Promoty tiim su kampaania üle ning pakkumised saadetakse sisuloojatele. 🙌🏻

Kui rohelist Ready! nuppu ei teki, on sul kuupäevad või mõni muu kohustuslik väli täitmata jäänud – kontrolli see üle!

Nüüd jääb üle vaid oodata, kuni sisuloojad su kampaaniasse kandideerivad. Tavaliselt juhtub see kahe-kolme päeva jooksul, ent parimate sisuloojate leidmiseks soovitame kandideerimisperioodiks seada vähemalt nädala.

6. Vali välja sisuloojad, kellega soovid koostööd teha

Kui kampaania avad, näed üleval kolme tab’i: kampaania üldine seis ja statistika (general), sisuloojate ülevaade (content creators) ning sisu (content). Kui kampaania loomisel märgiti, et sisuloojatele saadetakse pakid, tekib menüüsse ka delivery tulp.

Sisuloojad (content creators) tab’i all näed sisuloojaid, kes on sinu kampaaniasse kandideerinud. Sisulooja profiilipildi peale klõpsates näeb bränd tema viimaseid postitusi, täpsemat statistikat, tema jälgijaskonna demograafiat ning brände, kellega ta on varasemalt koostööd teinud – samuti ideed, kuidas antud sisulooja sinu toodet või teenust tutvustaks. 

Iga sisulooja osas saab bränd otsustada, kas annab sisuloojale võimaluse brändi jaoks postitus luua (Võta vastu), ei soovi sisuloojaga koostööd teha (Keeldu) või soovid sisuloojale tagasisidet anda (Feedback).

7. Vali välja postitused, mille ära tahad osta

Esitatud sisu vahekaardil näeb turundaja sisuloojate Promotysse üles laetud fotosid ja pildiallkirju. Seejärel saab bränd sobiva sisu ära osta, tasudes arvega, pangalingiga või Paypal’i kaudu.  Seejärel saab sisulooja vastava teate ning võib sisu oma Instagrami postitada.

Brändil ei ole kohustust ühtegi postitust osta – kui loodud sisu ei vasta kampaania briifile või kvaliteedi osas brändi ootustele, võib bränd postituse tagasi lükata või paluda muudatusi teha.

Eelvaates on sisuloojate kaitseks kõikidele postitustele lisatud vesimärgina Promoty logo. Kui bränd postituse ära ostab, saab ta foto täissuuruses ning ilma vesimärgita alla laadida. Ostetud sisu kuulub brändile ning bränd võib seda kasutada kõikides oma sotsiaalmeedia kanalites.

Sisuloojate haldamiseks võid paremalt ülevalt valida ka vaate Pipeline View,  mis annab hea ülevaate kampaania hetkeseisust:

  • kandideerinud sisuloojaid (applications);
  • vastu võetud sisuloojaid, kes pole veel postitust esitanud (accepted);
  • esitatud sisu, mis pole veel ostetud (submitted);
  • ostetud sisu, mis pole veel postitatud (purhased);
  • ostetud ja postitatud sisu (posted).

8. Jälgi kampaania statistikat

Promotys saad reaalajas jälgida kampaania statistikat nii postituste kui kampaania lõikes: levik (reach), meeldimiste ning kommentaaride arv.  Olulisteks näitajateks on ka hind kaasatuse kohta (Cost per engagement) ehk kampaania maksumus jagatud laikide ja kommentaaride arvuga ning huvi kampaania vastu (Campaign interest) ehk mitu protsenti pakkumist näinud sisuloojatest kampaaniasse kandideeris.

Üksikute postituste puhul näeb ka postituse sooritust (performance) võrreldes sisulooja teiste postitustega. Kui kampaaniapostitus toimis üle keskmise hästi, soovitame antud sisuloojaga ka edaspidi koostööd teha. 🙂

Teistele turundajatele on abiks, kui loodud sisule oma hinnangu annad. ⭐⭐⭐⭐⭐

Tahaksid proovida? Sea kampaania tasuta üles!

Avalike kampaaniate võlu seisneb selles, et võimaldab Promoty enam kui 17 000 Eesti kasutaja seast leida üles just need sisuloojad, keda antud bränd kõnetab. Nii on tulemuseks märgatavalt siiramad ja rohkem läbimõeldud postitused.

Lisaks on kampaania loomine tasuta ning 100% riskivaba – kui piisavalt head sisu ei looda, ei lähe kampaania brändile midagi maksma.

More on the topic